طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت شرکتی
اکتبر 28, 2019

طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

منتشر شده توسط : hanieh

8 62254

نوامبر 12, 2019

طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی : با پیشرفت علوم پزشکی و بهداشتی و همچنین افزایش نیاز مردم به خدمات درمانی، لزوم ارتباط بیشتر بین مردم با این‌گونه مراکز، بیش ­از ­پیش احساس می­شود، چرا که همه ما در طول عمر خود، کم­ و ­بیش با مراکز بهداشتی و درمانی در ارتباط هستیم.

طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

جدا از بیماری­ های سخت که یا درمان قطعی ندارند یا تا سا­ل­ های سال، شخص را درگیر می­ کنند، بقیه افراد برای بیماری ­های ساده و گذرا، روزانه مراجعات متعددی به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها دارند. همچنین بیماری­ هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و سایر بیماری­های ویروسی که در بعضی از فصول سال رایج‌تر می‌شوند، افراد زیادی را به سمت درمانگاه­ها می‌کشانند. گاهی اوقات هم اموری مانند مراجعات پیش از بارداری، زمان بارداری، هنگام زایمان و مراقبت­ های پس از آن، علت مراجعات زنان به بیمارستان­ها و درمانگاه­ها است. همچنین اموری مانند پایش سلامت نوزادان پس از تولد تا سنین پیش از مدرسه و پیشگیری­ های لازم توسط واکسیناسیون، از دیگر دلایل مراجعه مردم به مراکز بهداشت و سلامت محسوب می‌شود. در نتیجه، به علت افزایش ملاقات مردم با پزشکان و کارکنان سلامت، بهتر است روش‌های جدیدی طراحی شود تا ارتباط میان مردم و مراکز بهداشتی / درمانی را تسهیل کند. یکی از این روش‌ها، طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی است.

ما در این مقاله قصد داریم، به معرفی بخش ­های مختلف طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی و همچنین، مزایای داشتن چنین سایت‌هایی بپردازیم.

 بخش ­های مختلف در طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

بخش درباره ما

این گزینه، یکی از بخش ­های مهم سایت­ های بیمارستانی و درمانگاهی است. در این قسمت، مطالبی که به شناخت بیشتر بیماران نسبت به بیمارستان کمک می­کند، ارائه می­شود. از جمله این موارد می­توان، تاریخچه، معرفی اعضای هیئت مدیره، مسئولین و سیاست‌های کلی مجموعه را نام برد.

بخش خدمات بیمارستان

در این قسمت، بخش­های مختلف بیمارستان مانند واحد­های درمانی، واحد­های پشتیبانی و… به صورت تفکیک‌شده معرفی می­شوند و چکیده‌ای از شرح فعالیت هر کدام ارائه می­شود. واحدهای درمانی شامل بخش­های بستری، کلینیکی، خدمات ویژه، اتاق­ های عمل و … می‌شود. همچنین سایر قسمت­های بیمارستان که عمدتاً فعالیت­های غیردرمانی دارند، مانند امور مالی، انتظامات، بهداشت حرفه‌ای، بهداشت محیط و … در این بخش معرفی می­شوند.

 لیست پزشکان بیمارستان

در این قسمت، لیست پزشکانی که در بیمارستان و ‌درمانگاه مشغول فعالیت هستند، به صورت طبقه‌بندی‌شده و بر اساس تخصص آن­ها قرار داده می­شود. در این صورت اگر برای مثال، شما به دنبال متخصص ارتوپدی هستید، می­توانید با مراجعه به این قسمت، لیست تمامی پزشکان ارتوپدی بیمارستان را به صورت کامل داشته باشید و اطلاعات کلی، از جمله سوابق کاری، سوابق تحصیلی، تخصص و سایر اطلاعات مربوط به آن­ها را بررسی کنید.

قسمت پذیرش بیمار

در این بخش از طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی، اطلاعات فراوانی در رابطه با خدمات درمانی، بیمه­ های طرف قرارداد، راه ­های پذیرش بیمار، تعرفه ­های خدمات تشخیصی­ درمانی و به طور کلی، اطلاعات مورد نیاز بیماران برای دسترسی به خدمات بیمارستان و درمانگاه ارائه می­شود. یکی از مواردی که در این قسمت می­تواند قرار بگیرد، پذیرش بیمار به صورت اینترنتی است که در این صورت بیماران می­توانند با ارسال مشخصات و اطلاع از ساعات کاری پزشک مورد نظر، پذیرش خود را در روز و ساعت معین قطعی کنند.

دریافت جواب آزمایش اینترنتی

در این قسمت، بیماران می ­توانند جواب آزمایش، سونوگرافی، تصویربرداری و … را به صورت اینترنتی و بدون صرف وقت و هزینه دریافت کنند؛ در واقع، این قابلیت تأثیر بسیاری در کاهش مراجعات بیماران به مراکز درمانی دارد و همچنین منجر به کاهش تحمیل هزینه‌های بیشتر برای بیماران و بیمارستان می‌شود.

 مطالب آموزشی و مقالات

در این بخش، مقالات برخی پزشکان و همچنین مقالاتی که می‌توانند برای پیشگیری و مراقبت‌های لازم از بیماران، موثر واقع شوند، قرار می‌گیرد. همچنین مطالب آموزشی جهت انجام خدمات تشخیصی ­درمانی، در این قسمت به بیماران ارائه می­شود؛ برای مثال، توصیه­های لازم قبل از سونوگرافی و نمونه‌برداری در این قسمت برای بیماران قابل دسترسی است.

بخش تماس با ما

در این قسمت، راه ­های ارتباطی بیماران با بیمارستان و ‌درمانگاه معرفی می‌شود. شماره تلفن­ های بیمارستان، آدرس و کروکی، پست الکترونیک و ساعات کار بخش‌های مختلف بیمارستان، از جمله مواردی است که در این بخش قرار دارد؛ همچنین نظرات، انتقادات و پیشنهادات مراجعین در این بخش ثبت می‌شود.

 سایر بخش ­های طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

علاوه بر قسمت­های مختلفی که نام برده شد، بخش ­های دیگری مانند گالری تصاویر، اخبار و اطلاعیه ­ها و لینک­ های مفید در این نوع سایت­ ها قرار دارند. همچنین، یکی از قابلیت‌هایی که لازم است در سایت طراحی شود، قابلیت جستجو است که تقریباً در تمام سایت­ها وجود دارد. در نتیجه، به کمک این گزینه، بیماران می‌توانند پزشک مورد نظر و خدمات تشخیصی / درمانی مد نظر خود را پیدا کنند. قابلیت دیگری که در سایت­های بیمارستانی و درمانگاهی می‌تواند طراحی شود، تعریف پنل کاربری متفاوت برای مدیران، کارکنان بیمارستان، پزشکان، بیماران، مشاورین و … است. در این صورت، اطلاعات موجود در سایت به صورت تفکیک شده و مطابق نیاز مخاطب برای هر گروه قابل دسترسی است. در نتیجه برای مثال، بیماران فقط اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت مشاهده می­کنند و اطلاعات غیرضروری در صفحه مربوط به آن­ها نمایش داده نمی­شود.

 چهار دلیل برای طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی

۱- همان­طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، یکی از دلایلی که مدیران مراکز درمانی و بهداشتی را ملزم به طراحی سایت می­کند، گستردگی خدمات بهداشتی و درمانی و افزایش نیاز مردم به این‌گونه خدمات است. از طرفی به علت تمایل مردم به فضاهای مجازی و اینترنتی شدن اکثر فعالیت‌های روزانه، طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی برای ارتباط بهتر مردم با این‌گونه مراکز می­ تواند موثر واقع شود.

۲- همان­طور که می‌دانید، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی،  مکانی برای درمان و پیشگیری از بیماری‌های مختلف محسوب می‌شود، اما به طور عمده بیشتر مراجعه‌کنندگان افرادی هستند که به منظور دریافت خدمات درمانی مراجعه کرده­اند و در­نتیجه می‌توان گفت، این مکان­ها به نوعی فضایی برای انتقال بعضی بیماری‌ها محسوب می‌شوند. پس مسئله­ای که حائز اهمیت می‌باشد، این است که تا جای ممکن، مراجعات غیرضروری به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها را به حداقل رساند تا از انتقال بیماری‌ها و عفونت‌های احتمالی جلوگیری شود؛ در نتیجه، یکی از راه‌های جایگزین برای این‌گونه مراجعات دریافت بعضی خدمات، از طریق سایت­های مرتبط می‌باشد.

۳- کارکنان بخش ­های مختلف بیمارستان، علاوه بر وظایف روزانه خود با افراد زیادی سر­و­­کار دارند که این تعاملات بخش از زمان آن­ها را صرف فعالیت‌هایی مانند تعیین وقت تلفنی، دادن اطلاعات پزشکان به بیماران، ارائه روزهای فعالیت پزشکان و … می­کنند. در صورت داشتن سایت­های بیمارستانی، کارکنان این‌گونه مراکز می‌توانند، زمان و انرژی خود را صرف فعالیت‌های مهم­تر کرده و از اتلاف وقت و هزینه مراجعان و کارکنان جلوگیری کنند.

۴- اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هنگام حضور در بیمارستان و مراکز درمانی ضربان قلبتان بالا می‌رود و حتی تحت تأثیر جو خاص بیمارستان، دچار استرس و تشویش می‌شوید، بد نیست که تا حد امکان، مراجعات کم اهمیت­تر را که می­شود به صورت اینترنتی انجام داد، به حداقل برسانید تا از بار منفی حاکم بر این مراجعات کاسته شود.

 سخن آخر

در نهایت، طراحی سایت­ های بیمارستانی و درمانگاهی به عنوان گامی رو به جلو، برای اصلاح تعاملات مردم و خدمات درمانی محسوب می‌شود که هدف آن، کاهش رفت­و­آمدهای بی مورد است. همچنین این فرصت را برای شما فراهم می­آورد تا بتوانید در منزل، محل کار و یا هر جای دیگری، به راحتی قرار­های ملاقات با پزشکتان را تنظیم کنید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک طراحی سایت شرکتی مراجعه کنید یا با شماره تلفن 02122115710 تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *